Три лица уапсени во антитерористичка акција во Каталонија | Правдико

Правдико

   

Три лица уапсени во антитерористичка акција во Каталонија

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Каталонската полиција уапси најмалку три лица осомничени дека се поврзани со тероризам, кражби, трговија со дрога и други злосторства.

Во антитерористичката акција учествувале повеќе од 100 агенти, пренесува агенцијата АП.

Според портпаролката на полицијата, претрес бил извршен на шест локации во Барселона и нејзината околина.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико