Тркалезна маса: „Докажување согласно новиот Закон за кривична постапка - хрватски искуства“ | Правдико

Правдико

   

Тркалезна маса: „Докажување согласно новиот Закон за кривична постапка – хрватски искуства“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

advokatska komoraAкадемијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ во соработка и со ИПА проектот „Понатомошна поддршка за независно, одговорно, стручно и ефикасно судство и промоција на условната казна и алтернативните мерки“ организира тркалезна маса на тема „Докажување согласно новиот Закон за кривична постапка – хрватски искуства “

Тркалезната маса ќе се одржи на 3 и 4 ноември 2016 година во Скопје и е наменет за судии од кривичните оддели јавни обвинители од апелационите подрачја Гостивар и Скопје и адвокати.

Предавачи на тркалезната маса ќе бидат д-р Марин Мрчела, судија во Врховниот суд на Република Хрватска и претседател на Групата држави против корупција на Советото на Европа (ГРЕКО)  и д-р Лаура Валковиќ, адвокат од Загреб.

Адвокатите кои се заинтересирани да земат учество, задолжително да се пријават во Адвокатската комора на Република Македонија на е-маил: lawyermk@mba.org.mk.

Препорачуваме

Партнери на Правдико