Тркалезна маса на тема: Дали нацрт Законот за општа управна постапка создава основа за надминување на актуелните проблеми во практиката? | Правдико

Правдико

   

Тркалезна маса на тема: Дали нацрт Законот за општа управна постапка создава основа за надминување на актуелните проблеми во практиката?

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Тркалезна маса на тема: Дали нацрт Законот за општа управна постапка создава основа за надминување на актуелните проблеми во практиката?

agenda-upravna-postapka

Заради подобра организација на настанот пожелно е претходно да го најавите вашето учество на email mla@mla.org.mk или на тел. 02/31 31 084 

Агендата можете да ја превземете ТУКА

Извор: Здружение на правници на РМ

Препорачуваме

Партнери на Правдико