Tркалезната маса посветена на законот за превенција, спречување и заштита од семејно насилство | Правдико

Правдико

   

Tркалезната маса посветена на законот за превенција, спречување и заштита од семејно насилство

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

logo (1)Академијата за судии и јавни обвинители во соработка со Меѓународната организација – Програма за развој на Обединетите Нации, организира на тркалезна маса посветена на Законот за превенција, спречување и заштита од семејно насилство.

Тркалезната маса посветена на Законот за превенција, спречување и заштита од семејно насилство, ќе се одржи на ден 3-ти Октомври 2014 година /петок/ во просториите на Академијата за судии и јавни обвинители Павел Шатев.

Сите колеги кои се заинтересирани да земат активно учество на оваа тркалезна маса, задолжително дасе пријават во Адвокатска комора на Република Македонија на е-маил: lawyermk@mba.org.mk најдоцна до 02 Октомври 2014 година.

Извор: Адвокатска комора на РМ

Препорачуваме

Партнери на Правдико