Тројца насилници претепале 18-годишна девојка поради паричен долг | Правдико

Правдико

   

Тројца насилници претепале 18-годишна девојка поради паричен долг

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во текот на вчерашниот ден полицијата добила пријава според која тројца насилници ја претепале 18-годишната К.Т.

Според пријавата, три лица дошле во домот на М.Д. на улицата Виа Игнациа, каде што во тој момент била и К.Т. (18). Насилниците биле повикани од лице кон коешто наводно К.Т. имала долг од 500 евра и физички ја нападнале со тупаници и клоци во пределот на лицето и телото, поради што таа изгубила свест. По нападот, тројцата го напуштиле местото на настанот.

На К.Т. ѝ била укажана лекарска помош во Градската општа болница „8 Септември“. Од полицијата информираат дека преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико