Тројца приведени поради тешка кражба во дуќан во Петровец | Правдико

Правдико

   

Тројца приведени поради тешка кражба во дуќан во Петровец

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во раните утрински часови на 3 ноември полицијата ги уапсила тројцата скопјани Д.А.(23), В.З.(20) и Х.Д.(18), веднаш по добиена пријава дека е извршена тешка кражба во колонијална продавница во селото Петровец.

Како што информираат од МВР, по добиената пријава, лицата се приведени во полициска станица, а одземено е возилото „опел тигра“ со кое се превезувале.

При преглед во возилото биле пронајдени предмети во врска со кривичното дело.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико