Тројца вооружени со автоматски пушки украле торба со пари од 27-годишник во Сарај | Правдико

Правдико

   

Тројца вооружени со автоматски пушки украле торба со пари од 27-годишник во Сарај

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Пред банка во скопското село Сарај, во текот на вчерашниот ден (18 мај), три лица со закана со автоматски пушки извршиле разбојништво над 27-годишник од селото Крушопек.

Како што информираат од МВР, разбојниците одзеле торба со пари и го напуштиле местото на настанот.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико