Центарот на Скопје целосно блокиран, протестира полицијата | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Центарот на Скопје целосно блокиран, протестира полицијата

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Хаос во сообраќајот на улиците во центарот на Скопје. Целосно е блокиран центарот на главниот град поради протестот на Независниот полициски синдикат и поради посетата на црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ.

Од Независниот полициски синдикат бараат подобри услоби за работа. Тие ги блокираа улиците, а возачите нервозни чекаат заглавени во колона и по половина час.

Блокирана е улицата кај Рекорд со автомобили, а на разглас се пуштаат емисии, каде што се зборува за состојбата на полицијата и нивните проблеми. Возилата се паркирани на крстосницата.

Блокирано е пред Владата, „Климент Охридски“, „Илинденска“, кај Црвениот крст.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико