Централен регистар информира за краток прекин на веб сервисите во вторник | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Централен регистар информира за краток прекин на веб сервисите во вторник

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Централниот регистар ги  известува корисниците дека согласно новите безбедносни мерки и стандарди (PCI DSS), системот на КАСИС, cPay нема да го поддржува застарениот и небезбеден протокол TLS 1.0. Прелистувачите на клиентите кои се пренасочуваат на cPay порталот за плаќање и кои пристапуваат на cPay порталот, потребно е да го поддржуваат безбедносниот протокол TLS 1.2.

Централен регистар на РМ

Со цел имплементирање на овие мерки, ќе се врши надградба на системите во Централен регистар во вторник 13.06.2017 г. при што во периодот од 10:00 до 12:00 часот ќе бидат во прекин веб сервисите кон сите корисници во РМ и EBR – Европскиот бизнис регистар, а ќе биде недостапен и системот за електронско плаќање на Централен регистар, односно ќе биде оневозможено плаќањето преку апликациите/системите на Централен регистар.

Дополнително, ќе бидат изменети корисничките упатства на Централен регистар за конфигурирање на прелистувачи, за што ќе бидете дополнително известени.

Препорачуваме

Партнери на Правдико