Централниот регистар одбележува 15 години постоење | Правдико

Правдико

   

Централниот регистар одбележува 15 години постоење

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Ценралниот регистар на Република Македонија одбележува 15-годишнина под мотото 15 години партнер и сервис на деловната заедница.

На настанот по повод 15-годишнината ќе се обрати директорката на Централен регистар Марија Бошковска-Јанковски, претставник на канцеларијата на Светска банка во Скопје Гордана Поповиќ-Фридман како и директорот на Агенцијата за стопански регистри од Србија Ѕвонко Обрадовиќ.

Извор:Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико