ЦРМ во вторник ќе врши прием на годишните сметки за трговци поединци и самостојни вршители на дејност | Правдико

Правдико

   

ЦРМ во вторник ќе врши прием на годишните сметки за трговци поединци и самостојни вршители на дејност

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Централен регистар на РМЦентралниот регистар на Република Македонија  известува дека на 15.3.2016 година (вторник) ќе врши прием на годишни сметки за 2015 година во хартиена форма за трговци поединци и самостојни вршители на дејност во сите регистрациони канцеларии ширум Република Македонија од 08:00 до 20:00 часот.

Воедно, на 15.3.2016 година Централниот регистар ќе организира прием на годишни сметки и во Кратово (простории на општината), во Крушево (поранешна канцеларија на Централен регистар) и во Демир Хисар (простории на општината), во периодот од 08:30 до 16:30 часот.

Препорачуваме

Партнери на Правдико