Црногорската полиција уапсила седум лица поради трговија со дрога | Правдико

Правдико

   

Црногорската полиција уапсила седум лица поради трговија со дрога

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Црногорската полиција утрово уапси седум лица и запленила 982 килограми марихуана, 1,7 килограми хероин и три килограми смеса за зголемување на тежината на дрогата.

Лицата се уапсени во рамките на продолжението на операцијата „Бока“.

Акцијата се спроведува во Котор, во станбениот комплекс, што е познат под називот „Пентагон“, а во него живеат повеќе припадници на криминалната банда „шкаљарски клан“.

Извор:Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико