Туристка од Холандија пронајдена мртва во хотел во Струга | Правдико

Правдико

   

Туристка од Холандија пронајдена мртва во хотел во Струга

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Туристка од Холандија вчера била пронајдена мртва во хотел во Струга.

Според информациите на МВР, В.С.(27) од Холандија, која била дел од група туристи, била пронајдена мртва. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатата било дадено на обдукција.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико