Турската полиција уапси Јапонец кој сакал да се приклучи на ИД | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Турската полиција уапси Јапонец кој сакал да се приклучи на ИД

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Турската полиција уапсила јапонски државјанин кој се обидел да ја премине границата со Сирија за да се приклучи на Исламска држава, соопшти денеска претставник на турското министерство за внатрешни работи.

8498246046_439899204b_z

Лицето е пресретнато на пат кон сирискиот град Јарбулс, кој е под контрола на ИД, и во моментов е во притвор. Полицијата соопшти дека кај себе имало јапонски пасош и дека на сослушувањето рекло дека сака да ѝ се приклучи на ИД.

Јапонските власти потврдија дека нивен државјанин се наоѓа во притвор во Турција и оти чекаат информации за случајот.

Уапсениот Јапонец М.М. (24) контактирал со терористите на ИД преку социјалните мрежи.

Турската полиција уапсила во близина на границата со Сирија уште пет странски државјани кои планирале да им се приклучат на екстремистите.

Извор: Мета

Препорачуваме

Партнери на Правдико