Уапсен Албанец со фалсификуван пасош на Деве Баир | Правдико

Правдико

   

Уапсен Албанец со фалсификуван пасош на Деве Баир

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчера на граничниот премин Деве Баир на излез од Република Македонија, при пасошка контрола на А.К. (27) од Албанија, бил фатен со фалсификувана патна исправа.

При контролата било констатирано дека страниците бр. 9 и 10 се од обична хартија, кој лист на прецизен и професионален начин е налепен во патната исправа. Поради сомнение дека се работи за кривично дело „фалсификување исправа“ истиот е лишен од слобода.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико