Уапсен Авганистанец во Германија за сексуална злоупотреба на деца | Правдико

Правдико

   

Уапсен Авганистанец во Германија за сексуална злоупотреба на деца

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Дваесет и двегодишниот Авганистанец Хамид Ф. (22) е уапсен под обвинение дека во изминатите неколку недели сексуално злоупотребил пет деца во два града.

Sicherheitsfirmen_Polizei_epa

Како што соопшти германската полиција, Хамид Ф. по кого Европол издал потерница, признал дека „бакнувал и допирал“ две девојчиња во Хемниц. Тој, исто така, е обвинет и за сексуална злоупотреба на две девојчиња и едно момче во април во Кајзерслаутерн.

Засега нема информации за тоа каков правен статус има Хамид Ф. во Германија.

Извор: Мета

Препорачуваме

Партнери на Правдико