Уапсен бегалец од Идризово | Правдико

Правдико

   

Уапсен бегалец од Идризово

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата уапсила бегалец од затворот Идризово, кој бил пуштен на викенд и не се вратил да ја доиздржи казната. Како што информира МВР, синоќа околу 20:40 часот во тетовското село Боговиње лишен од слобода е 25-годишниот Н. И. од ова село, кој со наредба од КПУ „Идризово“ се барал за доиздржување на затворската казна, откако претходно не се вратил од викенд. Нешто подоцна тој е предаден е во КПУ „Идризово“ во Скопје.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико