Уапсен Боки 13 | Правдико

Правдико

   

Уапсен Боки 13

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Попладнево е уапсен Бојан Јовановски – Боки 13. Неофицијално, апсењето е по барање на Обвинителството за организиран криминал. Тој попладнево е упасен на еден од граничните премини во државата.

Јавното обвинителство најави прес-конференција во врска со случајот со апсењето на Боки 13. На пресот ќе се обрати Љубомир Јовески, јавниот обвинител на Република Северна Македонија, и Вилма Русковска, основен јавен обвинител на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико