Уапсен директорот на Њукасл поради даночно затајување | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Уапсен директорот на Њукасл поради даночно затајување

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Британската полиција во средата влегла во просториите на англиските клубови Вест Хем и Њукасл, како дел од истрагата за наводно даночно затајување. Англиските медиуми објавија дека неколку лица биле уапсени.

Како што пренесе „Скај“, покрај редовните полициски службеници, на овој случај работеле и околу 180 специјални полицајци во Велика Британија и Франција. Во акцијата се уапсени неколку лица, меѓу кои и директорот на новиот премиерлигаш Њукасл, Ли Чарнли.

Во соопштението се наведува дека истражителите извршиле претрес во неколку објекти во североисточниот и југоисточниот дел од земјата, дека биле одземени деловни книги, финансиски извештаји, компјутери и мобилни телефони.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико