Уапсен еден осомничен за нападот врз новинарот Ковачевиќ | Правдико

Правдико

   

Уапсен еден осомничен за нападот врз новинарот Ковачевиќ

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата во Република Српска уапси едно лице осомничено за учество во нападот на телевизискиот новинар на телевизијата „БН“, Владимир Ковачевиќ.

Ковачевиќ беше нападнат на 26 август во Бања Лука, а Врховниот суд на РС објави дека на прес-конференција за медиумите попладнево ќе ги претстави сите детали, објавија медиумите од Бања Лука.

Ковачевиќ во вечерните часови на 26 август беше брутално претепан пред зградата каде што живее, а обвинителството го опиша нападот како обид за убиство.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико