Уапсен гостиварец, ограбил дваесетина куќи | Правдико

Правдико

   

Уапсен гостиварец, ограбил дваесетина куќи

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата приведе гостиварец кој ограбил дваесетина куќи. Во куќата во која привремено престојувал крадецот биле пронајдени уметнички слики, разновиден алат и други предмети.

„Полициски службеници на 8 јануари од 15 до 16 часот извршиле претрес во објект на улица Јордан Јордановски во Гостивар, во кој времено престојувал 30-годишниот Б.С. од Гостивар. При претресот, реализиран со судска наредба, во објектот се пронајдени предмети кои потекнуваат од повеќе тешки кражби: уметнички слики, разновиден алат и други предмети“, соопшти МВР.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико