Уапсен Косовец со фалц француска дозвола | Правдико

Правдико

   

Уапсен Косовец со фалц француска дозвола

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата уапсила Косовец со фалц француска дозвола. Како што информира МВР, вчера, во 10:45 часот, на Граничен премин Богородица, при гранични проверки било констатирано дека француската дозвола за привремен престој на лицето В.С.(30) од Косово е фалсификувана.

Тој бил задржан и лишен од слобода, по што бил предаден во Полициската станица Гевгелија за понатамошна постапка.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико