Уапсен Македонец во Црна Гора поради затајување данок од 101.000 евра | Правдико

Правдико

   

Уапсен Македонец во Црна Гора поради затајување данок од 101.000 евра

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Според црногорската полиција, во Херцег Нови полицијата го уапси Македонецот И.А. (45) поради затајување на данок и придонеси во висина од речиси 101.000 евра.

За истото кривично дело е осомничен и неговиот сонародник О.О, како и компанијата „Амир Ко” од Тиват, во која беа извршни директори.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико