Уапсен најбараниот австралиски бегалец осомничен за убиство на својoт брат | Правдико

Правдико

   

Уапсен најбараниот австралиски бегалец осомничен за убиство на својoт брат

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата го обвини Џонатан Дик (41), бегалец осомничен дека го убил својот брат со меч во трговскиот центар во Мелбурн пред повеќе од две години, јави Еј-би-си њуз.

Минатата година полицијата објави награда од 100.000 американски долари за информации што може да доведат до апсење на Џонатан Дик. Полицијата го наведе Џонатан како еден од 10-те најбарани бегалци во земјата.

И покрај повремените дојави, Џонатан Дик успеа да ја избегне полицијата повеќе од две години до денес кога конечно беше уапсен.

Џонатан Дик беше уапсен денес во драматична операција во центарот на градот во близина на популарната туристичка дестинација Хосиер Лејн по тепачката во која учествувале три лица. Меѓу уапсените бил и осомничениот бегалец.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико