Уапсен од Куманово и` избегал на полицијата | Правдико

Правдико

   

Уапсен од Куманово и` избегал на полицијата

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Еден од уапсените кои се борел против полициајта во Куманово, им побегнал на припадниците на МВР, пренесува Алсат -М.

14052015201629_ras7664_2

Тоа се случило два или три дена по полициската акција, во близина на селото Брест. Осомничениот бил изнесен на терен за да им покаже на полицајците, каде е скриено оружјето украдено при нападот на полициската станица во Гошинце.

Официјално, од полицијата велат дека го истражуваат настанот.

– Поголем број од уапсените лица соработуваа, односно даваа искази на полицијата по апсењето во врска со украденото оружје од Гошинце. Точно е дека едно од уапсените лица успеало да избега. Се испитиуваат сите околности на настанот – изјавиле од полицијата.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико