Уапсен осомничениот за поставување на сомнителниот пакет во Лондон | Правдико

Правдико

   

Уапсен осомничениот за поставување на сомнителниот пакет во Лондон

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Деветнаесетгодишно момче е уапсено во Лондон поради сомнение за тероризам, односно поврзаност со сомнителниот пакет што вчера беше пронајден во воз во лондонското метро.

21102016155548_web_apsenje

Полицијата го уништи пакетот, што беше пронајден во близина на арената „О2“, со контролирана експлозија. Претходно, станицата во Норт Гринвич беше евакуирана.

Осомничениот моментно е задржан во полициска станица, по апсењето во северен Лондон.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико