Уапсен осуденик кој се барал за издржување казна затвор | Правдико

Правдико

   

Уапсен осуденик кој се барал за издржување казна затвор

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Синоќа на ул.„Филип Втори Македонски“ во Скопје, бил уапсен 27-годишен скопјанец, кој се барал по потерница од КПЅ „Затвор Скопје“ за издржување казна затвор.

Лицето било предадено на полициски службеници од Полициска станица Бит пазар за понатамошна постапка.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико