Уапсен поранешниот градоначалник на Ѓорче Петров, Сокол Митровски | Правдико

Правдико

   

Уапсен поранешниот градоначалник на Ѓорче Петров, Сокол Митровски

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Поранешниот градоначалник на општина Ѓорче Петров, Сокол Митровски, е уапсен утрово, дознава „Макфакс“.

Според неофицијалните првични информации, тој е уапсен за злоупотреба на службената положба и овластувањата во врска со незаконска пренамена на земјиште на територијата на општината.

Освен Митровски, како што дознаваме, се уапсени уште неколку лица.

Извор:Макфакс

Партнери на Правдико