Уапсен познат скопски адвокат | Правдико

Правдико

   

Уапсен познат скопски адвокат

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

106484Полицијата го уапси адвокатот Владо Пешликовски, кој се барал за издржување на затворска казна од 2 години, јавуваат медиумите.

Тој беше осуден во рамките на случајот „Агент“, заедно со екс началникот на ДБК, Слободан Богоевски откако беа откриени и документирани малверзации околу атрактивно градежно земјиште во близина на спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје.

Адвокатот Пешликовски во јавноста најмногу се споменуваше во времето додека му беше адвокат на Агим Красниќи.

Извор: 24 Вести

Препорачуваме

Партнери на Правдико