Уапсен руски офицер поради шпиoнажа во корист на Украина | Правдико

Правдико

   

Уапсен руски офицер поради шпиoнажа во корист на Украина

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Припадниците на руската Федералната служба за безбеднсот (ФСБ) уапсија поранешен офицер на руската морнарица на Крим поради сомнение дека шпиoнирал за војската на Украина, јави агенцијата Интерфакс.

crimea-sevastopol

Федералната служба за безбедност наведе дека поранешниот капетан на морнарица бил уапсен во вторникот во Севастопол.

Тој собирал информации за активностите на руската Црноморска флота, пренесува Ројтерс.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико