Уапсен скопјанец коj со денови се заканувал и пукал кон станот на свој познаник | Правдико

Правдико

   

Уапсен скопјанец коj со денови се заканувал и пукал кон станот на свој познаник

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Синоќа, околу еден часот по полноќ, на подрачјето на Бит-пазар, полицијата го уапсила 33-годишниот скопјанец Н. М., по претходна пријава на 29-годишник од Скопје дека неколку дена бил вознемируван од него.

Според пријавата, Н. М. исто така со пиштол пукал кон станот на 29-годишникот, инцидент во кој немало повредени.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мреки за расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико