Уапсен сомнителен маж пред британскиот Парламент | Правдико

Правдико

   

Уапсен сомнителен маж пред британскиот Парламент

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Воооружени лондонски полицајци реагираа денеска на истрел пред британскиот Парламент и уапсија маж.

Полицијата соопшти дека нема повредени во инцидентот, без да изнесе детали.

Британски медиуми објавија фотографија на која се гледа маж, кој лежи на плочникот пред влезот на Парламентот, додека над него стојат полицајци со оружје, вперено во него.

Би-Би-Си јави дека најверојатно инцидентот не е поврзан со тероризам.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико