Уапсен Тетовец, полицијата му пронашла марихуана во џебот | Правдико

Правдико

   

Уапсен Тетовец, полицијата му пронашла марихуана во џебот

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Тетовец бил уапсен затоа што полицијата му пронашла ќесичка марихуана во џебот од тренерките, како и две поголеми пакувања со марихуана во непосредна близина.

„Околу 12:30 часот полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово во Тетово го лишиле од слобода А.А. (32) од с.Шемшово. При преглед во џебот од тренерките му пронашле најлонско ќесе со наркотична дрога марихуана, а во непосредна близина биле пронајдени уште две поголеми пакувања со марихуана. Пронајдената марихуана била одземена и предадена за вештачење“, соопшти МВР.

По целосно расчистување на настанот, против А.А. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико