Уапсен жител на Арачиново, напаѓал луѓе низ Центар | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Уапсен жител на Арачиново, напаѓал луѓе низ Центар

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата приведе 20-годишен жител на скопското село Арачиново под сомнение дека вршел разбојништва во центарот на Скопје, поточно во близина на Судска палата.

Според информациите на МВР,  вчера во 15 часот на бул. Гоце Делчев, полициски службеници го привеле Х.З.(20) од село Арачиново. Тој се сомничи дека во периодот од 22.06. до 10.08. на кеј „Димитар Влахов“, на потегот од црквата Св.Богородица до МРТВ, извршил девет кривични дела разбојништво.

Тој бил приведен во полициска станица и во присуство на јавен обвинител било извршено препознавање од страна на оштетените. По целосно документирање на случаите против него ќе биде поднесена пријава.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико