Уапсена здравствена работничка во Лондон поради убиство на осум бебиња | Правдико

Правдико

   

Уапсена здравствена работничка во Лондон поради убиство на осум бебиња

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Британската полиција соопшти дека уапсила здравствена работничка под сомнеж дека убила осум бебиња и се обидела да убие уште шест во болница во Англија.

Истрагата за смртта на 17 бебиња на одделение во болница во Честер е во тек повеќе од една година. Полицијата соопшти дека во врска со овој случај, денеска уапсиле жена која професионално се занимава со здравствена нега, под сомнеж дека извршила убиства и обиди за убиства.

Во соопштението не е наведено името на жената, ниту деталите поврзани со нејзината работа.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико