Уапсени четворица насилници кои во Скопје демолирале џип | Правдико

Правдико

   

Уапсени четворица насилници кои во Скопје демолирале џип

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во пладневните часови на 20 јули полициски службеници во Скопје ги уапсиле С.М.(39) од Сарај, Е.А.(25) од Глумово и А.З.(36) и Б.З.(33) од Ласкарци, бидејќи со разни предмети оштетиле паркиран џип „ренџ ровер“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Ј.С.(53) од Шишево.

По стореното злодело, насилниците се обиделе да побегнат со „ауди“ и „голф“, со скопски регистарски ознаки.

При преглед од страна на полициските службеници, кај С.М. бил пронајден пиштол „Токаѓу 58“, а кај А.З. бил пронајден пиштол „Екол тигар“, кои ги поседувале без дозвола.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико