Уапсени двајца Албанци на граничниот премин Ќафасан | Правдико

Правдико

   

Уапсени двајца Албанци на граничниот премин Ќафасан

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Двајца државјани на Република Албанија, едниот со иницијали С.Л., на возраст од 34 години, и другиот Ф.Б., на возраст од 39 години, вчера биле уапсени на граничниот премин Ќафасан, информираат од полицијата.

Како што наведе МВР, лишени од слобода и задржани се С.Л. (34) и Ф.Б. (39), двајцата од Албанија, поради распишана меѓународна потерница.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико