Уапсени двајца државјани на Албанија кај кои биле најдени 2 килограми марихуана | Правдико

Правдико

   

Уапсени двајца државјани на Албанија кај кои биле најдени 2 килограми марихуана

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На регионалниот пат Дебар – Маврови Анови полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Жировница ги уапсиле Е.Л.(18) и Е.Ч.(33), двајцата од Република Албанија.

При преглед на нивниот автомобил „мерцедес“ бил пронајден и одземен ранец со околу два килограми марихуана. Двајцата биле задржани во Полициската станица Гостивар за натамошна постапка.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико