Уапсени две лица кои му се закнувале на Изет Меџити | Правдико

Правдико

   

Уапсени две лица кои му се закнувале на Изет Меџити

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Поради закани кон градоначалникот на општина Чаир и потпретседател на ДУИ, Изет Меџити, две лица утринава се приведени, а полицијата трага по уште две лица.

aktivitete-izet_mexhiti_575871064

– Утрово се приведени две лица, а по две се трага поради постоење основан сомнеж дека во понеделникот сториле кривично дело загрозување на сигурноста. Се разговара со истите. Станува збор за лицата В.Б. (38) и Б.Р. (27) од Скопје – вели Лиза Бендевска, портпаролка на СВР Скопје.

Пред два дена „Дневник“ објави дека Меџити во понеделникот избегнал блиска средба со група од 20-тина лица кои упаднале во неговата канцеларија во општинската зграда на Чаир, кои како поздрав од посетата му оставиле куршум.

Извор: Мета

Препорачуваме

Партнери на Правдико