Уапсени две лица од Тетово поради поседување хероин и марихуана | Правдико

Правдико

   

Уапсени две лица од Тетово поради поседување хероин и марихуана

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 24.10.2018 година од 16,30 до 17,20 часот Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово извршиле претрес во домот и помошните простории на Ф.У.(36) од Тетово на улица „Штипска“ во Тетово. При претресот, реализиран со судска наредба, понајден е хероин, а кај Е.И.(38), исто така, од Тетово, кој бил со него, пронајдена е марихуана. Двајцата се лишени од слобода и по целосно расчистување на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Препорачуваме

Партнери на Правдико