Уапсени две лица за обид за убиство на сопственик на ресторан во Дебар | Правдико

Правдико

   

Уапсени две лица за обид за убиство на сопственик на ресторан во Дебар

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Уапсени се две лица кои вчера нападнале со остар предмет сопственик на угостителски објект во Дебар.

„На 30.12.2020 во 17:30 часот на граничниот премин Јажинце, по извршена проверка, во врска со сторено кривично дело убиство во обид по член 123 во врска со член 19 од Кривичниот законик врз Б.П., сопственик на угостителски објект во Дебар, од слобода биле лишени А.С.(39) од Дебар, со место на живеење во Р Косово и У.Д.(68) од с.Јажинце, Тетовско“ соопшти МВР.

ОВР Дебар работи на целосно расчистување на случајот, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико