Уапсени тројца Албанци што нелегално престојувале во Македонија | Правдико

Правдико

   

Уапсени тројца Албанци што нелегално престојувале во Македонија

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Гостиварската полиција на 20 ноември уапсила тројца албански државјани кои илегално влегле во земјата.

Како што информираат од МВР, Албанците, двајца на возразат од 35 години и еден 41-годишник, непријавено престојувале на подрачјето на Република Македонија.

Кога биле уапсени, тројцата биле предадени за натамошна постапка.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико