Уапсени тројца Кубанци кои илегално ја преминале границата | Правдико

Правдико

   

Уапсени тројца Кубанци кои илегално ја преминале границата

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Тројца Кубанци биле уапсени кај местото викано Макминерал, кај Битола, откако нелегално ја минале македонско-грчката граница.

Како што информираат од МВР, Кубанците на возраст од 25, 26 и 34 години биле пресретнати од полицајци од полициската станица Меџитлија.

Уапсените биле пренесени во регионалниот центар за гранични работи „Југ“ за понатамошна постапка.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико