Уапсено едно лице во врска со терористичкиот напад во Манчестер | Правдико

Правдико

   

Уапсено едно лице во врска со терористичкиот напад во Манчестер

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Британската полиција уапси во вторник 23-годишен маж во врска со терористичкиот напад во Манчестер, во кој загинаа 22 лица, а над 50 беа повредени.

Мажот бил уапсен во Јужен Манчестер, а се верува дека ќе следат нови апсења, пренесе Би-би-си.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико