Убиено момче во село Канатларци | Правдико

Правдико

   

Убиено момче во село Канатларци

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Според првичните информации од Основното јавно обвинителство Прилеп утрово е убиен Е.И. (1991) убиството се случило сред село, во прилепското село Канатларци.

Од ОЈО Прилеп велат дека во убиениот било пукано со огнено оружје додека тој бил во возило. Од раните нанесени по телото починал на самото место.

Безживотното тело на Е.И. било пронајдено од роднини, по што била информирана полицијата и обвинителството.

– Истрагата за убиството и за мотивот е во тек, велат од обвинителството.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико