Убиство во Скопје: мајка и син, турски државјани, пронајдени мртви во Козле | Правдико

Правдико

   

Убиство во Скопје: мајка и син, турски државјани, пронајдени мртви во Козле

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Мајка и син, турски државјани, утрово во 05.30 часот се пронајдени мртви во куќа на ул. „Козле“ во Скопје, потврдија од СВР-Скопје.

CE8881E12EC7884B8CDFE56B42B6F5FA

Турските државјани имале смртни повреди во пределот на главата, најверојатно од огнено оружје.

Увид на местото на настанот вршат полицијата и јавен обвинител.

Извор: Утрински Весник

Препорачуваме

Партнери на Правдико