Ученик нападнал соученичка на час | Правдико

Правдико

   

Ученик нападнал соученичка на час

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Ученик во основното училиште „Кочо Рацин“ нападнал соученичка на час.

Според информациите на МВР, инцидентот се случил вчера на часот по ликовно кога 13-годишниот ученик физички нападнал негова врсничка, на која ѝ била укажана лекарска помош во Ургентен центар Скопје.

По преземени мерки, настанот е расчистен и ќе бидат поднесени соодветни поднесоци, велат од МВР.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико