Ученици истепале соученик и вработена во средно училиште во Струга | Правдико

Правдико

   

Ученици истепале соученик и вработена во средно училиште во Струга

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Група ученици нападнале нивен соученик и вработена во средното училиште „Нико Нестор“ во Струга.

Според информациите на охридската полиција, инцидентот се случил вчера околу 13 часот кога било пријавено дека во кругот на средното училиште група ученици го нарушиле јавниот ред и мир со физички напад врз соученик и врз С. Г., вработена во училиштето.

Учесниците се повикани во полициска станица и се преземааат мерки за расветлување на настанот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико