УЈП:Oдобрени 13 696 Барања за финансиска поддршка за исплата на плати за вработени за месец октомври 2020 година | Правдико

Правдико

   

УЈП:Oдобрени 13 696 Барања за финансиска поддршка за исплата на плати за вработени за месец октомври 2020 година

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Управата за јавни приходи известува дека досега се одобрени 13 696 Барања за финансиска поддршка за исплата на плати за вработени за месец октомври 2020 година а на 11 954 работодавачи е исплатената финансиската поддршка.

Вкупната исплата досега изнесува 907 292 339 денари а опфатени се 58 302 вработени. Во тек е процесирањето на исправките на обрасците БФП-ИП/2 и образецот за Месечна пресметка за интегрирана наплата (МПИН), по чија обработка Управата за јавни приходи дополнително ќе информира со соопштение.

Препорачуваме

Партнери на Правдико