УЈП: Поднесени вкупно 316 756 Годишни даночни пријави, утре последен ден! | Правдико

Правдико

   

УЈП: Поднесени вкупно 316 756 Годишни даночни пријави, утре последен ден!

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Утре/15 март е последен ден за поднесување на Годишните даночни пријава за остварени приходи на граѓаните во изминатата 2015 година!

ujp

До 14.03.2016 година поднесени се вкупно 316 756 Годишни даночни пријави, од кои 1 530 се поднесени по електронски пат преку системот е-Даноци. Најголем број на даночни пријави се поднесени во Контакт центарот на УЈП и тоа 77 866. Во останатите даночни канцеларии по градови, бројот на поднесени ГДП е следен:

За да ги избегнат метежите им препорачуваме на граѓаните кои се регистрирани корисници на е-Даноци своите пријави да ги поднесат по електронски пат.

Истовремено, потсетуваме дека работното време на даночните канцеларии на УЈП е од 08:30 до 18:00 часот, додека работното време на Контакт центарот на УЈП е од 09:00 до 20:00 часот.

(Видео) Упатство за електронско поднесување годишни сметки

Препорачуваме

Партнери на Правдико